0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Македонските футсалци со пораз од Романија ги завршија евроквалификациите

Македонската футсал репрезентација загуби вечерва од Романија во Темишвар со високи 9:1 во својот последен натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 во Холандија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close