0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаТема

Македонските чувари на мирот активни и во помош на чуварите на здравјето

Со артилериска стрелба од касарната „Илинден“, Армијата на Република Северна Македонија во март 2020 година го означи официјалното пристапување на Република Северна Македонија во НАТО, како нејзина триесетта полноправна членка. Заслуженото членство во Алијансата Армијата го покажа на дело со учеството во повеќе меѓународни мисии, но и со активностите кои ги презема во справувањето со пандемијата на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close