0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Македонскиот претставник Васил Гарванлиев со песната “Here I stand” настапи на првото полуфинале на Евровизија

Македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на „Евровизија“ под реден број шест со песната "Here I stand". Евровизијата се оддржа, во Холандија. Гарванлиев беше сам на сцената, а неговиот настапеше проследен со соло кореогрфија. Веднаш после него настапи Елена Сагриу претставник на Ирска.

Back to top button
Close
Close