0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Македонскиот кошаркарски куп во мај, од годинава под името „Благоја Георгиевски – Буштур“

По едногодишна пауза поради пандемијата на коронавирус, македонскиот кошаркарски куп се враќа во календарот на натпреварувања и од оваа сезона ќе го носи името на легендарниот македонски кошаркар, Благоја Георгиевски-Буштур, кој загина во јануари лани во сообраќајна несреќа на 69-годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close