0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Македонскиот хируршки тим распореден во НАТО мисијата „Одлучна поддршка“ во Кабул се врати дома

Македонскиот хируршки тим во состав на Норвешката Role–2 Полска болница, распореден во Кабул, Авганистан денеска се врати во нашата земја, соопшти Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close