Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Македонски државјанин осомничен за убиство на две жени во Тирана

Македонски државјанин е осомничен дека претпладево околу 10:20 часот во нивниот дом во Тирана смртно ги застрелал Кристина Барди, со која живеел во вонбрачна заедница, и нејзината сестра Жанета Метани.

Back to top button
Close
Close