0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Македонски боксер Славевски ја освои титулата во европската УБФ титула

Македонскиот професионален боксер Горјан Гого Славески ја освои УФБ ферзијата до 76 килограми на вчерашниот турнир во Минхен, Германија.

Минхен, 25 април 2021 (МИА) – Македонскиот професионален боксер Горјан Гого Славески ја освои УФБ ферзијата до 76 килограми на вчерашниот турнир во Минхен, Германија.

За 26-годишниот Македонец ова беше осма победа на десет досегашни борби во профи рингот.

Славески го победи Србинот Славиша Миодраг со нокаут во петтата рунда во мечот кој беше предвиден да трае осум рунди.

Следен предизвик за Славески е мечот за ВБФ титулата.

Се очекува Славески во вторник да се врати во Скопје и да има разговори со надлежните за да се приклучи на македонската боксерска репрезентација. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close