0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Македонската репрезентација остана на 68. место на најновата ФИФА ранг листа

На најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска, македонската репрезентација го задржа 68. место, очекувано со оглед на тоа што немаше настапи од почетокот на годината.

Нион, 20 февруари 2020 (МИА) – На најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска, македонската репрезентација го задржа 68. место, очекувано со оглед на тоа што немаше настапи од почетокот на годината.

Противникот на „црвено-жолтите“ во полуфиналето од Лигата на нации, селекцијата на Косово е на 115. позиција.

На февруарското рангирање нема промени во ТОП 10 листата. Таму на врвот и натаму е Белгија, пред Франција и Бразил.

На врвот и натаму е Белгија пред Франција и Бразил. Во Топ 10 се уште и репрезентациите на Англија, Уругвај, Хрватска, Португалија, Шпанија, Аргентина и Колумбија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close