0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Македонската репрезентација без Јакимовски ќе бара пласман на ЕП во кошарка

Селекторот Александар Тодоров нема да може да смета на Андреј Јакимовски за завршните четири натпревари во евроквалификациите, откако младиот центар не доби дозвола од неговиот клуб Вашингтон Стејт да ѝ се приклучи на македонската кошаркарска репрезентација за дуелите во Перм во втората половина на феваруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close