ОстанатоСпорт

Македонската карате федерација ги избра најдобрите за 2020 година

Карате федерацијата на Македонија (КФМ) вечерва во Скопје ги прогласи најуспешните натпреварувачи, тренери и клубови за 2020 година. Признанијата за најдобри во изминатата година во машка и женска сениорска конкуренција им припаднаа на освојувачот на златниот медал на Премиер лигата во Салцбург, Емил Павлов и на Вероника Костовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close