0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерПолитика

Македонската дипломатија во ЕУ сака да ја стави културата во прв план

„Дигиталниот вкус на културата“ е името на иновативниот план за дигитална промоција на богатата културна понуда на Северна Македонија што го осмисли и спроведе македонската Мисија при ЕУ во Брисел, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close