Поднесени 91 амандман на законот за Агенцијата за национална безбедност
  20 мај 2019 12:18

  Поднесени 91 амандман на законот за Агенцијата за национална безбедност

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Членовите  на собраниската Комисија за одбрана и безбедност расправаат по вкупно 91 амандман по…
  Жбогар: Убеден сум дека ЕК ќе препорача преговори со Северна Македонија
  20 мај 2019 11:40

  Жбогар: Убеден сум дека ЕК ќе препорача преговори со Северна Македонија

  Струмица, 20 мај 2019 (МИА) – Следната недела Европската комисија ќе го објави Извештајот за состојбите во земјата и мислам…
  Претседателот и Собранието ќе соработуваат за реформската агенда
  20 мај 2019 11:14

  Претседателот и Собранието ќе соработуваат за реформската агенда

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат…
  „Фајненшел тајмс“: Договорот за името редок балкански дипломатски успех
  20 мај 2019 10:46

  „Фајненшел тајмс“: Договорот за името редок балкански дипломатски успех

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Договорот од Преспа веројатно е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор…
  Сетот безбедносни закони пред собраниските комисии
  20 мај 2019 7:28

  Сетот безбедносни закони пред собраниските комисии

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за одбрана и…
  Патувачкиот автобус на ЕУ низ осум града во земјава
  20 мај 2019 7:28

  Патувачкиот автобус на ЕУ низ осум града во земјава

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Амбасадори од неколку земји членки на ЕУ, студенти и претставници на медиуми од денеска…
  Средба Пендаровски – Џафери во Вила Водно
  20 мај 2019 7:26

  Средба Пендаровски – Џафери во Вила Водно

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со претседателот на Собранието,…
  Пратениците ќе расправаат за реципрочно признавање на возачките дозволи со Косово
  20 мај 2019 7:25

  Пратениците ќе расправаат за реципрочно признавање на возачките дозволи со Косово

  Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да ја одржи 98. седница, на која…
  Тамара: Отидовме, видовме, победивме – се чувствуваме како победници
  20 мај 2019 0:47

  Тамара: Отидовме, видовме, победивме – се чувствуваме како победници

  Скопје, 19 мај 2019 (МИА) – Отидовме, видовме, победивме. Ова е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност, рече Тамара…
  Тамара пристигна на Скопскиот аеродром, пречекана од семејството и обожаватели (во живо)
  20 мај 2019 0:08

  Тамара пристигна на Скопскиот аеродром, пречекана од семејството и обожаватели (во живо)

  Скопје, 19 мај 2019 (МИА) – Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во…
  Се подготвува пречек за Тамара на аеродромот Скопје
  19 мај 2019 21:27

  Се подготвува пречек за Тамара на аеродромот Скопје

  Скопје, 19 мај 2019 (МИА) – Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место…
  Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот економски форум
  19 мај 2019 15:18

  Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот економски форум

  Скопје, 19 мај 2019 (МИА) – Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе учествува на Виенскиот…
  Back to top button
  Close