0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Majami gjysmëfinalisti i parë në plejofin në NBA

Majami Hit është ekipi i parë që siguroi pjesëmarrje në gjysmëfinale të ligës NBA.

Orlando, 9 shtator 2020 (MIA) – Majami Hit është ekipi i parë që siguroi pjesëmarrje në gjysmëfinale të ligës NBA.

Ata mbrëmë e mundën Miluoki Baks me 103:94 për rezultat të përgjithshëm 4-1 në gjysmëfinale të Konferencës lindore.

Në ndeshjen tjetër të luajtur mbrëmë, Los Anxhelos Lejkers e fitoi Hjustonin me 112:102 dhe tani është në epërsi me 2-1 në serinë i pari deri katër fitore.

Sonte pas mesnatës luajnë:

Boston Seltik – Toronto Reptors (3-2 në fitore) dhe

Denver Nagets – Los Anxhelos Klipers (1-2 në fitore). bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close