0_Web_АктуелноОпштествоСервисни информацииСостојба на патиштата

Магла на Стража и Пресека

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има на планиските премини Стража и Пресека, соопшти јавното претпријатие „Македонија пат“. На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close