0_Македонија.ПорталОпштество

Магла на неколку планински премини

На патниот правец село Лисец кон Попова Шапка и на Маврово и планинските премини Плетвар и Стража има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Скопје, 28 март 2020 (МИА) – На патниот правец село Лисец кон Попова Шапка и на Маврово и планинските премини Плетвар и Стража има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози. бак/бк/

Back to top button
Close
Close