Општество

Магла на Ѓавато, Буково и Пресека

На планинските превои Ѓавато, Пресека и Буково утринава има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close