0_Македонија.ПорталОпштество

Магла ја намали видливоста кај Стража, Ѓавато, Плетвар и Крушево

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Поради појава на магла видливоста е намалена од 20 до 30 метри на планинските превои Стража, од 50 до 60 метри на Ѓавато и до 100 метри на Плетвар,  како и до 50 метри во Крушево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close