СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

МААЕ: Техеран не успеа да објасни траги од ураниум

Техеран не успеа да го објасни потеклото на трагите на преработен ураниум пронајдени на неколку непријавени локации, се вели во извештајот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) објавен денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close