СветСвет.Портал

МААЕ планира технички дијалог со Иран

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) планира да започне технички дијалог со Иран, со цел да се добие објаснување за честиците на ураниум кои се пронајдени на досега непознати локации, изјави денеска шефот на МААЕ, Рафаел Гроси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close