Свет

МААЕ: Иран збогатува ураниум до 63 проценти чистота

Иран збогати ураниум до чистота од 63 проценти во својата надземна локација во Натанц - ниво што ги надминува претходно најавените 60 проценти чистота, се посочува во извештајот на Меѓународна агенција за атомска енергија (МААЕ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close