Svet.SlajderСветСвет.Портал

МААЕ: Иран со збогатувањето на ураниум го крши нуклеарниот договор

Иран го крши нуклеарниот договор со тоа што почна да збогатува ураниум во својата подземна постројка во Натанц. се наведува во извештајот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close