0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Maјо Јошида на позајмица во Сампдорија

Екипата од Џенова, според италијанските медиуми, наводно ќе плати 200.000 евра за јапонскиот интернационалец до крајот на сезоната.

Џенова, 31 јануари 2020 (МИА) – Сампдорија  потврди дека го позајмува Мајо Јошида од Саутемптон.

Екипата од Џенова, според италијанските медиуми, наводно ќе плати 200.000 евра за  јапонскиот интернационалец до крајот на сезоната.

Јошида игра за екипата од „Сент Мери“ од 2012 година. На Островот пристигна од холандски Венло за три милиони евра, а оваа сезона одигра осум меча за Саутемптон. сѓд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close