Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Мајкрософт ги замрзнува спонзорствата за политичари кои ги оспоруваа резултатите од изборите во САД

Компанијата Мајкрософт синоќа соопшти дека до крајот на 2022 година ги замрзнува спонзорствата за законодавците кои на крајот на изборниот процес гласаа против утврдување на Џо Бајден за претседател на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close