Svet.SlajderСвет

Мајкрософт е еден од големите донатори на кампањата на Бајден

Компанијата Мајкрософт (Microsoft) е на четврто место по висината на донации за кампањата на демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден, покажуваат податоците на „ОпенСикретс“  (OpenSecrets), сајт кој го следи движењето на парите во политиката и извештаите за финансирање на кампањите.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close