0_Спорт.ПорталФудбал

Мајката на Пеп Гвардиола ја загуби битката со коронавирусот

Мајката на Пеп Гвардиола ја загуби битката со коронавирусот. Тажната вест ја соопшти Манчестер сити на својот Твитер налог. 

Манреса, 6 април 2020 (МИА) – Мајката на Пеп Гвардиола ја загуби битката со коронавирусот. Тажната вест ја соопшти Манчестер сити на својот Твитер налог.
Долорес Сала Карио почина во Манреса, Барселона, во 82. година од животот.
„Најискрено сочувство до Пеп, неговото семејство и пријателите“, стои во дополнителната порака на актуелниот англиски шампион. сѓд/сд/

Back to top button
Close
Close