0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Мајами прв полуфиналист во НБА плејофот

Екипата на Мајами хит е првата која обезбеди учество во полуфиналето од разигувањето за шампионскиот трофеј во НБА лигата.

Орландо, 9 септември 2020 (МИА) – Екипата на Мајами хит е првата која обезбеди учество во полуфиналето од разигувањето за шампионскиот трофеј во НБА лигата.

„Жешките“ ноќеска го совладаа Милвоки бакс со 103:94 за вкупни 4-1 во полуфиналната серија од Источната конференција.

На другиот натпревар одигран ноќта вторник кон среда Лос Анџелес лејкерс го победи Хјустон рокетс со 112:102 и поведе со 2-1 во серијата прв до четири победи.

Вечер по полноќ играат:

Бостон селтикс – Торонто репторс (3-2 во победи) и

Денвер нагетс – Лос Анџелес клиперс (1-2 во победи). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close