КултураКултура.Портал

„М“ на Вардан Тозија награден во програмата за филмови во изработка на фестивалот во Пула

Играниот филм „М“ на режисерот Вардан Тозија, во продукција на „Фокус покус филмс“, е награден во програмата „Works in Progress (Филмови во изработка)“ на годинашниот Интернационален филмски фестивал во Пула.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close