Свет

Мјанмар: Почна судењето против Аунг Сан Су Ќи

Судењето на соборената со воен пуч лидерка на Мјанмар Аунг Сан Су Ќи започна, додека воените лидери во таа земја продолжуваат да ги сузбиваат немирите по превратот во февруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close