Свет

Мјанмар го отповика амбасадорот во ОН

Амбасадорот на Мјанмар во Обединетите нации, Кјо Мое Тун е отповикан, соопшти државната телевизија на Мјанмар, само еден ден откако ги повика ООН да ги искористат „сите расположиви мерки“ за поништување на воениот удар од 1 февруари со кој беше соборена владата на премиерката Аунг Сан Су Чи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close