Svet.SlajderСвет

Мјанмар: Ќе се одржат слободни и фер избори

Војската на Мјанмар денеска соопшти дека ќе се одржат слободни и фер избори во земјата и дека ќе и ја предаде власта на победничката партија, откако ја презеде контролата над земјата, повикувајќи се на неправедно гласање одржано минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close