ЕвропаЕвропа.Портал

Лукашенко: Односите меѓу Москва и Минск ќе се развиваат динамично

Односите меѓу Минск и Москва и понатаму ќе се развиваат динамично, изјави денеска белорускиот претседател Александар Лукашенко

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close