ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: Нема да поднесам оставка сè додека полицијата не ми побара

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко рече дека нема да поднесе оставка се додека последниот полицаец од специјалните единици за сузбивање немири не го побара тоа од него, пренесува агенцијата ТАСС.

Back to top button
Close
Close