ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: Не знаев дека Протасевич е во авионот

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, денеска изјави дека не знаел оти Роман Протасевич бил во авионот, на кој му било наредено да слета во Минск, но додаде дека би издал наредба за слетување ако го знаел тоа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close