0_Sport,PortalFutboll

Luiz e ripërtërin kontratën me Arsenalin

Mbrojtësi i Arsenalit, David Luiz do ta vazhdojë kontratën me klubin, publikuan mediat britanike.

Londër, 24 qershor 2020 (MIA) – Mbrojtësi i Arsenalit, David Luiz do ta vazhdojë kontratën me klubin, publikuan mediat britanike.

Sipas “talkSPORT” braziliani 33-vjeçar do të nënshkruajë kontratë të re për periudhë njëvjeçare.

Paraprakisht në media pati informacione se lojtari këtë verë mund t’i braktisë “topçinjtë” si agjent i lirë.

Në sezonin 2019/20, Luiz i zhvilloi 33 ndeshje për Arsenalin i ka dy gola dhe një asistim.

Таг
Back to top button
Close
Close