Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лудвиг: Напаѓачите во Виена пукале кон луѓето во баровите

Градоначалникот на Виена, Мајкл Лудвиг, по состанокот на кризниот штаб, вечерва објави дека напаѓачите во центарот на Виена пукале кон луѓето кои седеле во кафулињата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close