0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометСпорт

ЛШ ракомет: Мечот Целје – Загреб одложен половина час пред почетокот поради коронавирус 

Мечот меѓу Целје и Загреб од групната фаза во ракометната Лига на шампиони е откажан половина час пред почетокот поради позитивен случај на коронавирус во една од екипите, соопшти вечерва ЕХФ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close