СпортФудбал

ЛШ: Црвена Ѕвезда загуби од Шериф, Славија Прага подобра од Ференцварош

Тимот на Црвена Звезда доживеа пораз од екипата на Шериф со 1-0 во ренвашот од третото претколо од Лигата на шампионите.

Скопје, 10 август 2021 (МИА) -Тимот на Црвена Звезда доживеа пораз од екипата на Шериф со 1-0 во реваншот од третото претколо од Лигата на шампионите.

Претходната средба на истите ривали во Белград заврши 1-1 со што Звезда останува без плеј-оф во Лигата на шампионите.

Славија Прага, од друга страна, вечерва беше подобра од Ференцварош, совладувајќи го со 1-0.

Со овој резултат, Славија Прага сепак не успеа да го надмине претходниот пораз од 2-0 со што Ференцварош се приклучува на Шериф во плејофот од Лигата на шампионите. ар/

Таг
Back to top button
Close
Close