0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

ЛШ: Челзи за прв пат во својата историја прими три гола во прво полувреме

Челзи за прв пат во својата историја прими три гола во прво полувреме од средба во фудбалската Лига на шампиони. Лондончани синоќа на дуелот со Ајакс по 45 минути игра губеа со 1:3.

Back to top button
Close
Close