0_Спорт.ПорталРезултатиСпорт.СлајдерФудбал

ЛШ: Баерн со голем исчекор кон четвртфиналето, Наполи и Барселона ремизираа

Фудбалерите на Баерн се пред пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите по убедливата победа над Челзи, додека реваншот во Шпанија ќе го даде победникот од пресметката меѓу Барселона и Наполи. Ова е епилогот по вечерашните два осминафинални меча во елитното натпреварување.

Лондон, 25 февруари 2020 (МИА) – Фудбалерите на Баерн се пред пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите по убедливата победа над Челзи, додека реваншот во Шпанија ќе го даде победникот од пресметката меѓу Барселона и Наполи. Ова е епилогот по вечерашните два осминафинални меча во елитното натпреварување.

Баерн во Лондон го совлада Челзи со 3:0 со головите на Серж Гнабри (два) и на Роберт Левандовски, сите во второто полувреме.

Дуелот Наполи – Барселона во Неапол заврши 1:1. Дрис Мертенс во 30. минута ги доведе домашните во водство, изедначи Антоан Гризман во 57. минута.

Реваншите во Минхен и Барселона се закажани за 18 маерт. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close