0_Sport,PortalFutbollRezultatetSport.Slajder

LPFM: Baras në derbin mes Vardarit dhe Shkëndijës

Skuadra e Vardarit ka pasur epërsi dy herë, por në fund ka luajtur baras 2:2 me Shkëndijën. Pas barazimit, "Kuqezinjtë" e kanë ruajtur avantazhin prej tetë pikë diferencë në tabelë.

Shkup, 8 dhjetor 2019 (MIA) – Skuadra e Vardarit ka pasur epërsi dy herë, por në fund ka luajtur baras 2:2 me Shkëndijën. Pas barazimit, “Kuqezinjtë” e kanë ruajtur avantazhin prej tetë pikë diferencë në tabelë.

Skuadra nga Shkupi e ka përfunduar sezonin vjeshtor me 36 pikë, tetë më shumë nga Shkëndija dhe me avantazh do ta nisin pjesën pranverore nga sezoni i ardhshëm.

Vardari ka shënuar në minutën e 20-të me gol nga penaltia nga Micevski, ndërsa Shkëndija ka barazuar përmes Omar Imerit.  Ademi sjell më pas epërsi për Vardarin 2:1, por Imeri ka arritur përsëri të barazojë me aksion nga ana e majtë.

Rezultatet nga LPFM:

Sileks – Akademia Pandev 3: 1

Struga Trim Lum – KF Borec 1: 1

Renova – Rabotniçki 4: 3

Shkupi – Makedonia GJP. 2: 3

Vardar – Shkëndija 2: 2. fab/

 

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close