Дописници МКДОпштински вести

Ловно друштво „Руен“ од Велес го прихранува дивечот во своите ловишта

Ловното друштво „Руен“ од Велес оваа зима, за два месеци, од 15 декември до денеска, за прихранување на крупен и ситен дивеч во своите десет ловишта остави над 7500 килограми житарици: пченка, пченица и јачмен и две илјади килограми кабаста храна; детелина, сено, зелка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close