Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ловкок: Поради конфликтот во Тиграј, можна е поширока дестабилизација

Конфликтот во етиопската област Тиграј може да предизвика поширока дестабилизација во земјата, изјави помошникот на генералниот секретар на ООН за хуманитарни работи Марк Ловкок, предупредувајќи дека хуманитарната криза на северот се влошува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close