Дописници МКДОпштински вести

Ловџиите од Пијанец успешно ја завршија сезоната

Ловџиите од Пијанечкиот регион успешно ја завршија ловната сезона на крупен дивеч. Најголем плен последниот ден беше забележан на ловиштето Бигла, каде ловџиите по завршувањето на ловот одржаа заедничка дружба на која ги сумираа резултатите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close