0_Магазин.ПорталЗанимливости

Лотарија за поттик на вакцинацијата во Москва

Секоја недела ќе има пет автомобили во вредност од по еден милион рубљи (11.500 евра). Поради поголемиот број со коронавирус, Собјањин претходно објави и дека деновите од 15 до 19 јуни ќе бидат неработни денови и дека сите барови, ресторани и слични места ќе бидат затворени до 23 часот до 20 јуни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close