ЕвропаЕвропа.Портал

Лондон разочаран од ЕУ, но не исклучува договор за Брегзит

Велика Британија е разочарана од барањето на ЕУ Лондон да направи поголеми отстапки за да се постигне трговски договор, но блиску сме до постигнување договор и тоа може да се случи, изјави британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб коментирајќи ги заклучоците од самитот на ЕУ за Брегзит.

Back to top button
Close
Close