Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лондон потрошил речиси 23 милијарди фунти за седум дена за владин план за заштита од невработеност

И покрај тоа што Велика Британија најави олеснување на мерките и обнови работа на дел од бизнисите, зголемените расходи за поддршка на невработеноста на Лондон покажуваат дека економијата сè уште се соочува со сериозни потешкотии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close