ЕвропаЕвропа.Портал

Лондон и Париз се уште преговараат за 14-дневниот карантин за Французите

Велика Британија и Франција се уште преговараат за тоа дали државјаните на Франција ќе бидат ослободени од обврската да бидат во 14-дневен карантин откако ќе влезат во Велика Британија.

Лондон, 18 мај 2020 (МИА) – Велика Британија и Франција се уште преговараат за тоа дали државјаните на Франција да бидат ослободени од обврската да бидат во 14-дневен карантин откако ќе влезат во Велика Британија.

Toa гo изјави денеска британскиот министер за култура Оливер Дауден зa Скај њуз.

Двете држави, претходно овој месец истакнаа дека Велика Британија нема да воведе карантин за патниците од Франција, но се уште не се решени деталите. ки/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close