Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лондон и Анкара ќе потпишат договор за слободна трговија

Велика Британија и Турција утре ќе потпишат договор за слободна трговија, соопшти Министерството за трговија на Обединетото Кралство, прв откако премиерот Борис Џонсон обезбеди нов трговски договор со Европската унија, јави весникот „Сабах“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close