Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лондон демантира дека е пукано врз нивен брод-разурнувач во Црно море

Британското Министерство за одбрана ги демантираше тврдењата на руската Влада дека  во Црно море биле истрелани предупредувачки истрели врз брод-разурнувач на британската кралска морнарица, јавуваат француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close