БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лончар: Србија се подготвува за најлошо сценарио

Се зголемува бројот на лица заразени со коронавирус, но исто така и бројот на пациенти во болниците, изјави денеска српскиот министер за здравство, Златибор Лончар.

Back to top button
Close
Close